top of page
9455po_edited.jpg

  VERONIKA GREGÁRKOVÁ  

O výživě z pohledu mámy

a nutriční terapeutky

  • Facebook Web

Mou vášní je výživa – ze všech úhlů pohledu. Miluju jídlo (hlavně to dobré) a jeho přínos pro zdraví a kondici. Jako máma tří dětí a nutriční terapeutka považuju stravu za nástroj ke štěstí, kterým jsou zdravé děti a spokojená maminka.

 

Z pohledu mámy je mým posláním naučit rodiče vybírat správné potraviny a připravit stravu (nejen) pro děti tak, aby zajistila maximum živin pro zdraví, regeneraci, správný růst a vývoj.

 

Z pohledu nutričního terapeuta je mým hlavním úkolem pozitivně působit na výživu člověka tak, aby maximálně přispívala ke zlepšení nebo udržení zdravotního stavu. Správně nastaveným jídelníčkem lze totiž zlepšit zdraví, zbavit se únavy, nadváhy a obezity, vylepšit si sebevědomí, kvalitu pleti, vlasů a nehtů, mít více energie a dobré nálady, podpořit proces regenerace těla a zpomalit stárnutí.

Na internetu najdete spoustu krásných receptů vhodných pro děti i při hubnutí. Máme tolik foodblogerů a šikovných maminek! Ode mě nic takového nečekejte. Nejsem vůbec tak kreativní při tvorbě receptů, ani zručná při jejich vaření a focení. Sama od těchto nadaných lidí čerpám inspiraci. Mým cílem je zabývat se nutriční hodnotou a působením stravy na naše tělo. Podle toho tedy vybírám recepty a správné suroviny, které musí být zpracovány podle určitých pravidel, aby tělu přinesly užitek. Využívám jednoduché a rychlé recepty, které zvládne uvařit každý (včetně mě), hlavně z dostupných surovin, a fotky přikládám jako jednoduchý návod, nikoli jako pokus o co nejlépe naaranžované jídlo :-).

Blog
Vyhledat
bottom of page